Plis zróbcie te zadanie jak na góże przykłady.

Odpowiedź:
Wzór : S=[tex]\frac{v}{t}[/tex]
a) 60km/h -> V
1h -> T
S= 60km/h:1h=60 km
b) 60km/h -> V
2h -> T
S= 60 km/h : 2 h = 30km
c) 60 km/h -> V
[tex]\frac{1}{2}[/tex]h -> T
S= 60km/h: [tex]\frac{1}{2}[/tex]h = 0,3h
d) 60 km/h -> V
15min - T --------> Niezgodność jednostek więc 15min dzielimy na 60 więc 0.25
S= 60km/h : 0.25 h = 240km
e) 60 km/h -> V
45min -> T -----> znowu jednostki się nie zgadzają więc 45min dzielimy na 60 min= 0,75h
S= 60 km/h : 0,75 = 80km
f)
60 km/h - V
1 [tex]\frac{1}{2}[/tex] h - T
60 km/h : 1[tex]\frac{1}{2}[/tex] h = 60 km/h : zmieniamy na ułamek niewłaściwy [tex]\frac{3}{2}[/tex] = 60 : [tex]\frac{3}{2}[/tex] = 40 km
To co podkreślone to takie "ułatwienie" które powinno być skreślone w zapisywaniu jednostek - stąd wynik w km