Odpowiedź :
Odpowiedź:
zad.1
4 1/5 : 1,4 + 2 2/3 · 3 3/4 = 21/5 : 14/10 + 8/3 · 15/4 = 21/5 · 10/14 + 10 = 3 + 10 = 13
zad. 2
42zł = 6/6
42zł : 6 = 7zł to 1/6
7zł · 5 + 42zł = 35zł + 42zł = 77zł koszt młotka
42zł + 77zł =119zł
Odp: tata Kuby za te narzędzia zapłacił 119zł
zad.3
3/7 = 10,5km
10,5km : 3 = 3,5km to 1/7 trasy
3,5km · 7 = 24,5km
Odp cała trasa ma długość 24,5km.
zad.4
7/11 pierogów zjadł Adam
4/11 pierogów zjadła Basia
7/11 - 4/11 = 3/11 to 6 pierogów
1/11 to 2 pierogi
11 · 2 = 22
Odp mama ugotowała 22 pierogi
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Odpowiedź znajduje się w załączniku
Szczegółowe wyjaśnienie:
Nie jestem jedynie pewna na 100% zadania 4... Powinno być dobrze...
Mam nadzieję że pomogłam