pomocy z tymi zadaniami na dzis sa

Pomocy Z Tymi Zadaniami Na Dzis Sa class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad.1

4 1/5 : 1,4 + 2 2/3 · 3 3/4 = 21/5 : 14/10 + 8/3 · 15/4 = 21/5 · 10/14 + 10 = 3 + 10 = 13

zad. 2

42zł = 6/6

42zł : 6 = 7zł to 1/6

7zł · 5 + 42zł = 35zł + 42zł = 77zł koszt młotka

42zł + 77zł =119zł

Odp: tata Kuby za te narzędzia zapłacił 119zł

zad.3

3/7 = 10,5km

10,5km : 3 = 3,5km to 1/7 trasy

3,5km · 7 = 24,5km

Odp cała trasa ma długość 24,5km.

zad.4

7/11 pierogów zjadł Adam

4/11 pierogów zjadła Basia

7/11 - 4/11 = 3/11 to 6 pierogów

1/11 to 2 pierogi

11 · 2 = 22

Odp mama ugotowała 22 pierogi

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Odpowiedź znajduje się w załączniku

Szczegółowe wyjaśnienie:

Nie jestem jedynie pewna na 100% zadania 4... Powinno być dobrze...

Mam nadzieję że pomogłam

Zobacz obrazek Kingakawalko284