Odpowiedź:
zad 8
30 zł ---- 1 kg
35 dag ---- 0,35 kg
30 zł * 0,35 kg = 10,50 zł ----- tyle kosztuje 35 dag wędliny
zad 9
8 zł --- 1 kg mandarynek
8 zł * 1,25 kg = 10 zł ------ tyle trzeba zapłacić za 1,25 kg
zad 10
25 zł --- 1 kg
20 dag = 0,2 kg
25 zł * 0,2 kg = 5 zł ---- tyle zapłaciła za 20 dag
20 zł - 5 zł = 15 zł ---- tyle otrzymała reszty
zad 11
2,90 ---- 1 zeszyt
5 * 2,90 zł = 14,50 zł ---- tyle zapłaciła za 5 zeszytów
15 zł wystarczyło na kupno 5 zeszytów po 2,90zł