W sklepie warzywno-owocowym ʒOgórekʑ pani Basia kupiła
1,2 kg winogron i 1 kg mandarynek, pani Ania – 0,5 kg mandarynek i 1 kg jabłek, a pan Wojtek kupił 1 kg gruszek i 2 kg
jabłek. Oceń prawdziwość poniższych zdań. Wstaw znak X
w odpowiednią kratkę.
ʒOgórekʑ poleca
świeże owoce w cenie:
Winogrona – 9 zł/kg
Gruszki – 4,20 zł/kg
Mandarynki – 6,20 zł/kg
Jabłka – 2 zł/kg
Za zakupione owoce pani Basia zapłaciła 10,80 zł. prawda fałsz
Jeżeli pan Wojtek za owoce zapłacił banknotem 20-złotowym,
to otrzymał 8,20 zł reszty.
prawda fałsz
Owoce kupione przez panią Anię ważyły dwa razy mniej niż
owoce pana Wojtka.
prawda fałsz
Pan Wojtek zapłacił o 3,10 zł więcej niż pani Ania. prawda fałsz