Pan Wiesiek kupił w hurtowni 9 otwaraczy w cenie 1275 zł za sztukę.Udalo mu się je wszystkie sprzedać obliczył że przyniosły mu one 1485 zł zysku.Ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana Wieśka ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

9 x 1275zł = 11 475zł - cena za 9 odtwarzacy w hurtowni

11 475zł + 1485zł = 12 960zł - cena za 9 odtwarzaczy u Pana Wieśka

12 960zł : 9 = 1 440zł - Cena za 1 odtwarzacz u Pana Wieśka

Odp. Odtwarzacz w sklepie pana Wieśka kosztował 1 440zł