Odpowiedź:
zad 12
A
9,80 zł - 3,30 zł = 6,50 zł
B
4,70 zł - 1,90 zł = 2,80 zł
C
6,10 zł - 4,70 zł = 1,40 zł
C
9,80 zł - 5,70 zł = 4,10 zł
Odp: C
zad 13
(9 * 5,70 zł + 1,40 zł + 1,40 zł + 1,90 zł) * 1,25 =
= (51,30 zł + 4,70 zł) * 1,25 = 56 zł * 1,25 = 70 zł
Odp: Pan Jan zapłacił 70 zł
zad 14
25,30 zł - (3,80 + 1,30 + 1,90) zł = 25,30 zł - 7 zł =
= 18,30 zł - koszt zakupionych słoneczników słoneczników
18,30 zł : 6,10 zł = 3
Odp: Adaś kupił mamie 3 słoneczniki
zad 15
3 frezje + gipsówka + wstązka + trawy
3 * 3,30 zł = 9,90 zł koszt frezji
9,90 zł + 1,30 zł + 1,90 zł + 1,40 zł = 9,90 zł + 4,60 zł = 14,50 zł