DAJE NAJJJJ!!!!!

W sklepiku szkolnym herbata kosztuje x złotych, a drożdżówka jest o 80 groszy od niej tańsza.

a) Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile złotych kosztuje drożdżówka. b) Oblicz wartość wyrażenia z podpunktu a) dla x = 2, czyli wyznacz cenę droż dżówki, jeśli herbata kosztuje 2 zł.

c) Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, ile zapłacimy za herbatę i dwie drożdżówki.