Dlaczego tutaj nie ma związku pomiędzy akapitami?
Nie tylko udręka ale również każda epoka wraz z wojnami i wydarzeniami politycznymi, każde źródło ukazują innym obraz choroby i chorych. W starożytnej kulturze klasyczno- pogańskiej choroba czyniła z pacjenta kogoś pozbawionego rozsądku, a przez to niezdolnego do podejmowania decyzji moralnych. Choroba to było coś „brzydkiego” i „złego”, coś, co pozbawiało nie tylko piękna fizycznego, ale również i moralnego; choroba było stanem niemoralnym. Z kolei w Biblii panowało przekonanie że jeśli ktoś zachorował na trąd musiał popełnić za życia jakiś ciężki grzech i za to został ukarany chorobą. Następnie w średniowieczu kiedy wówczas nie przykładano częstej wagi do higieny, co powodowało to że często wybuchały epidemie i zarazy, które powodowały znaczny spadek liczby ludności w Europie. Oprócz chorób dotykających ciało wraz z typowymi symptomami typu gorączka, ból głowy, osłabienie, istnieją również choroby duchowe, które z czasem mogą sprawić, że człowiek popada w obłęd, ma majaki, lęka się wszystkiego. Również w dzisiejszych czasach to zagadnienie jest bardzo aktualne i ważne zwłaszcza teraz, w sytuacji gdy świat toczy walkę z epidemią koronawirusa która powoduje śmierć milionów istnień ludzkich na całym globie.
Celem niniejszej pracy jest przedstawienie różnych obrazów choroby i chorych podejmowanych w następujących dramatach Johanna Wolfganga von Goethe: oraz analiza porównawcza do powieści Cierpienia młodego Wertera. Wszystkie te dzieła podejmują trudną kwestię jaką jest próba znalezienia odpowiedzi na pytanie co jest uznawane w tych utworach za normę a co jest za odstępstwo od normy. Szczególny nacisk pragnę położyć na wskazane w tych utworach postaci chorych.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

W tej pracy nie ma związku pomiędzy akapitami, ponieważ drugi akapit nie wynika z pierwszego. Najlepszym sposobem, jest albo połączyć te fragmenty we wprowadzenie do lektury, ewentualnie zamiana miejsca. Kolejnym elementem, który jest chyba najważniejszy to fakt, iż musisz wskazać normę, oraz odstępstwa od normy. W pierwszym akapicie po prostu tego brakuje. Aby zrozumieć, podam ci co to znaczy norma, bo to jest klucz do zrozumienia tego pytania. Norma językowa jest zbiorem zasad językowych, które zostały ustalone między innymi przez: wydawnictwa, językoznawców, osoby publiczne (nie mylić z blogerami modowymi) i uznane przez społeczeństwo przez autorytatywne. Dlatego, powinieneś skupić się na błędach językowych, ewentualnie stylistycznych.