Odpowiedź :
W XIX wieku do Stanów Zjednoczonych masowo zaczęła napływać ludność z Europy . Rząd zakupił od Francji Luizjanę ,od Hiszpanii Florydę ,a w 1848 po wojnie z Meksykiem przyłączono Texas. Stany Zjednoczone powiększyły swój obszar o wiele nowych terytoriów.
Główną przyczyną zdobywania nowych obszarów, był wzrost ludności na kontynencie północnoamerykańskim, który wiązał się z przybywaniem coraz większej ilości imigrantów. Szacuje się, że rocznie przypływało ich ok. 150tys., co w 1890r. dało liczbę 60mln osób zamieszkujących Stany Zjednoczone. Większość ludzi postrzegała ten kraj jako ziemię obiecaną, na której odnajdą wolność religijną i polityczną. Wśród emigrantów przeważali Irlandczycy, Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie. Ludność czarnoskóra stanowiła ok. 10% społeczeństwa amerykańskiego w XIX w. Na południu kraju, gdzie znajdowały się wielkie plantacje bawełny, pracowała największa liczba niewolników.
Zdobywanie nowych terenów doprowadziło do wytworzenia się napięć między osadnikami i Indianami, którzy od dawna zamieszkiwali tamte ziemie. Stopniowo czerwonoskórzy mieszkańcy kontynentu zmuszani byli do zamieszkania w specjalnych rezerwatach, gdzie w izolacji mieli prowadzić spokojne życie z dala od nowych mieszkańców.
Podczas kolonizacji nie liczono się z rdzennymi mieszkańcami Ameryki ,którzy byli mordowani i osadzani rezerwatach . Przemysłowa Północ i rolnicze Południe,a także stosunek do niewolnictwa to główne przyczyny wojny. Gdy w 1860 prezydentem został wybrany Abraham Lincoln popierajacy zniesienie niewolnictwa i zwiększenie uprawnień władzy centralnej, doszło do secesji stanów południowych i powstania dwóch państw Unii i Konfederacji . Konflikt między tymi państwami doprowadził do wybuchu wojny secesyjnej, walki trwały do roku 1865 i zakończyły się zwycięstwem północy.