Odpowiedź :
45dag-0,45kg
0,45kg=2,25zł
1kg=x
0,45x=2,25*1
0,45x=2,25|:0,45
x=5
0,45kg=2,25zł
1kg=x
0,45x=2,25*1
0,45x=2,25|:0,45
x=5
1 kg = 100 dag
45 dag - 2,25 zł
100 dag - x
x = (100 * 2,25) : 45 = 225 : 45 = 5 zł
za 1 kg pomidorów kosztuje 5 zł
45 dag - 2,25 zł
100 dag - x
x = (100 * 2,25) : 45 = 225 : 45 = 5 zł
za 1 kg pomidorów kosztuje 5 zł
45dag-2,25zl
90dag-4,5zl
45dag:9-0,25
0,25 x 2 =0.5
4,5 + 0.5=5zł
Odp.1kg pomidorów kosztuje 5zł
90dag-4,5zl
45dag:9-0,25
0,25 x 2 =0.5
4,5 + 0.5=5zł
Odp.1kg pomidorów kosztuje 5zł