Odpowiedź :
x-cena 1 kg brzoskwiń,,,y-cena 1 kg moreli,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2x+3y=23 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2x+y=13→y=13-2x,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2x+3(13-2x)=23→2x+39-6x=23,czyli -4x=23-39→-4x=-16→x=4zł,,,,y=13-2x=13-2×4=13-8=5zł odp.1 kg brzoskwiń kosztuje 4 zł a moreli 5 zł
Za 2 kg brzoskiwni i 3 kg moreli zapłacono 23zł,a za 2 kg brzoskwin i 1 kg moreli zapłacono 13 zł,Ile kosztuje 1 kg brzoswin a ile 1 kg moreli?
x cena moreli
y cena brzoskwini
2y+3x=23
2y+x=13
2y+3x=23
x=13-2y
2y+3(13-2y)=23
x=13-2y
2y+39-6y=23
x=13-2y
-4y=23-39
x=13-2y
-4y=-16 dzaielimy przez (-4)
x=13-2y
y=4
x=13-8
y=4
x=5
morele kosztuja 5 zł, brzoskwinie 4 zł
x cena moreli
y cena brzoskwini
2y+3x=23
2y+x=13
2y+3x=23
x=13-2y
2y+3(13-2y)=23
x=13-2y
2y+39-6y=23
x=13-2y
-4y=23-39
x=13-2y
-4y=-16 dzaielimy przez (-4)
x=13-2y
y=4
x=13-8
y=4
x=5
morele kosztuja 5 zł, brzoskwinie 4 zł
2kg brzoskwin i 3kg moreli = 23zl
2kg brzoskwin i 1kg moreli = 13zl
23 - 13 = 10zl
10zl = 2kg moreli
1kg moreli = 5zl
13 - 5 = 8zl
8zl = 2kg brzoskwin
4zl = 1kg brzoskwin
Odp: 1kg brzoskwin kosztuje 4zl a 1kg moreli kosztuje 5zl.
2kg brzoskwin i 1kg moreli = 13zl
23 - 13 = 10zl
10zl = 2kg moreli
1kg moreli = 5zl
13 - 5 = 8zl
8zl = 2kg brzoskwin
4zl = 1kg brzoskwin
Odp: 1kg brzoskwin kosztuje 4zl a 1kg moreli kosztuje 5zl.