Odpowiedź :
po obnizce :
Pani Katarzyna :
100%--x
8%--24
x=100*24/8
x=300
Pani Joanna :
100%--x
10%--30,5
x=100*30,5/10
x=305
przed obnizka:
Pani Katarzyna
300+24 = 324
Pani Joanna:
305+30,5=335,5
odp .
a) przed obnizka ten sweterek byl tanszy u Pani Katarzyny .
b) po obnizce ceny ten sweterek byl tanszy u Pani Katarzyny .
Pani Katarzyna :
100%--x
8%--24
x=100*24/8
x=300
Pani Joanna :
100%--x
10%--30,5
x=100*30,5/10
x=305
przed obnizka:
Pani Katarzyna
300+24 = 324
Pani Joanna:
305+30,5=335,5
odp .
a) przed obnizka ten sweterek byl tanszy u Pani Katarzyny .
b) po obnizce ceny ten sweterek byl tanszy u Pani Katarzyny .
K.
8%---- 30,5
100%----x
30,5*100=3050 :8= 381,25 cena sweterka przed obniżka
J.
10%----24
100%---x
24*100=2400:10 =240 cena sweterka przed obnizka
odp.a)Przed obniżka tańszy był sweterek pani Joanny.
K.
381,25-30,50=350,75 po obnizce
J.
240-24=216 po obnizce
odp.b Po obnizce tanszy byl sweterek Pani joanny
8%---- 30,5
100%----x
30,5*100=3050 :8= 381,25 cena sweterka przed obniżka
J.
10%----24
100%---x
24*100=2400:10 =240 cena sweterka przed obnizka
odp.a)Przed obniżka tańszy był sweterek pani Joanny.
K.
381,25-30,50=350,75 po obnizce
J.
240-24=216 po obnizce
odp.b Po obnizce tanszy byl sweterek Pani joanny