Michasia postanowiła upiec biszkopt z jabłkami. w tym celu wzięła od babci przepis i sprawdziła ceny potrzebnych towarów.

produkty, które ma kupić :
0.35 kg mąki
0.35 kg cukru pudru
12 jaj
150 g pokrojonych jabłek

ceny produktów:
mąka - 1,80zł/ 1 kg
cukier puder- 3, 40 zł/ 0.5kg
jaja- 2, 47zł/ 6 sztuk
jabłka- 2, 80zł/1kg


Ile kosztują produkty potrzebne d zrobienia ciasta?

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.


Odpowiedź :

mąka:
1000g- 1,80zł
350g- x
x= 350g*1,80/1000g
x= 0,63zł

cukier puder:
500g- 3,40zł
350g- x
x= 350g* 3,40zł/500g
x= 2,38zł

jaja:
2* 2,47zł= 4,94zł

jabłka:
1000g- 2,80zł
150g- x
x= 150g* 2,80zł/1000g
x= 0,42 zł

0,63zł+ 2,38zł+ 4,94zł+ 0,42zł= 8,37zł

Odp. Produkty kosztują 8,37zł
Dane:
produkty

0.35 kg mąki
0.35 kg cukru pudru
12 jaj
150 g pokrojonych jabłek

ceny produktów:
mąka - 1,80zł/ 1 kg
cukier puder- 3, 40 zł/ 0.5kg
jaja- 2, 47zł/ 6 sztuk
jabłka- 2, 80zł/1kg

Szukane - Cena wszystkich produktów potrzebnych do ciasta
Obliczenia:
mąka - 0,35 x 1,80 = 0,63 zł
c. puder - 0.35 : 0.5 = 0.7
0,7 x 3, 40 zł = 2.38 zł
jaja - 12:6 = 2
2 x 2.47 = 4. 94 zł
jabłka - 0. 15 x 2.80 = 0. 42 zł

Suma: O.63 zł +2.38 zł + 4.94 zł + 0.42 zł = 8. 37 zł
Odp: Placek bd kosztował 8. 37 zł.

:***