Odpowiedź :
tona węgla kosztuje 485zł
czyli 0,5 tony to 242,5zł
2 tony to 970
4 tony to 1940
8 ton to 3880
8,5 tony 4122,5
albo poprostu 8,5 * 485 = 4122,5
;]
czyli 0,5 tony to 242,5zł
2 tony to 970
4 tony to 1940
8 ton to 3880
8,5 tony 4122,5
albo poprostu 8,5 * 485 = 4122,5
;]
485zł * 8 + 485zł * 0,5 =
=3880zł + 242,5zł = 4122,5zł
Odpowiedź: Pan Janusz zapłacił 4122,5zł za 8.5 t węgla.
=3880zł + 242,5zł = 4122,5zł
Odpowiedź: Pan Janusz zapłacił 4122,5zł za 8.5 t węgla.