Kilogram których rodzynek jest droższy i o ile? 1 rodzynki 2 rodzynki 40dag 2,80zł.
60 dag
3,90zł


Odpowiedź :

I.
2,8 / 0,4kg = 7 zl/kg
II.
3,9 / 0,6kg= 6,5 zł/kg.

Pierwsze rodzynki są droższe
40%-2,8zł
100%-x
x=100*2,8/40=7

60%*3,9
100%-x
x=100*3,9/60=6,5

7>6,5

7-6,5=0,5

Odp. Pierwszy rodzaj rodzynek jest droższy o 0,5zł od drugiego rodzaju.