Odpowiedź :
I.
2,8 / 0,4kg = 7 zl/kg
II.
3,9 / 0,6kg= 6,5 zł/kg.
Pierwsze rodzynki są droższe
2,8 / 0,4kg = 7 zl/kg
II.
3,9 / 0,6kg= 6,5 zł/kg.
Pierwsze rodzynki są droższe
40%-2,8zł
100%-x
x=100*2,8/40=7
60%*3,9
100%-x
x=100*3,9/60=6,5
7>6,5
7-6,5=0,5
Odp. Pierwszy rodzaj rodzynek jest droższy o 0,5zł od drugiego rodzaju.
100%-x
x=100*2,8/40=7
60%*3,9
100%-x
x=100*3,9/60=6,5
7>6,5
7-6,5=0,5
Odp. Pierwszy rodzaj rodzynek jest droższy o 0,5zł od drugiego rodzaju.