POTRZEBNE NATYCHMIAST PROSZE !
w HURTOWNI KUPIONO 200KG CUKRU I 150KG MĄKI ZA 900ZŁ. cUKIER SPRZEDANO Z ZYSKIEM 25% A MĄKĘ Z 20% I ZAROBIONO NA WSZYSTKIM 210ZŁ. OBLICZ CENE SPRZEDAŻY 1KG MĄKI I 1KG CUKRU.

UKŁAD RÓWNAŃ ! POTRZEBNA TEŻ ANALIZA!!!


Odpowiedź :

x- cena 1 kg mąki
y- cena 1 kg cukru

200x=150y = 900zł
¼* 200x +⅕150y= 210 zł

200x+150y=900 zł
50x+ 30 y= 210 zł I *( -4)

200x+150y= 900
200x-120y= -840 zł
←←←←←←←←←
30y= 60 zł/30
y= 2zł
200x+150 * 2zł= 900 zł
200x= 9000zł- 300 zł
200x= 600z I :200
x= 3zł
y=2zł

3zł=100 %
x- 25%

x= 75/100
x= 0,75
3 + 0,75= 3,75

3,75 zł
2,40 zł