Jeden lizak kosztuje 20 gr. Przy zakupie powyżej 100 szt. przysluguje rabat w wysokości 5% (cena hurtowa). Ile zapłacimy za 460 lizaków?




Pomocy :P


Odpowiedź :

460 lizakow * 20 gr. = 9200 gr. = 92 zl

92 zl - 100%
x - 5 %

x= 5*92/100 = 4,6 zl

92 zl - 4,6 zl = 87,4 zl
460 * 20 gr = 92 zł
5% z 92 = 4,6
92 - 4,6 = 87,4

Viz Inne Pytanie