bilet kosztuje 25 zł cena wejsciówki jest o 5 razy mniejsza o ile droższy jest bilet niż wejsciówka oblicz o ile tańsza byłaby wejściówka gdyby bilet kosztował 30 zł i 15 zł

Odpowiedź :

25:5=5
25-5=20
Bilet jest droższy o 20 zł
30:5= 6 razy :)
15:5= 3 razy :)
25 zł-bilet
25;5=5-tyle kosztuje wejściówka
25-5=20zł-o tyle jest bilet droższy

30 zł-bilet
30;5=6zł -tyle kosztowałaby wejściówka
30-6=24zł-o tyle bilet jest droższy

15zł-bilet
15;5=3zł-tyle kosztowałaby wejściówka
15-3=12-o tyle bilet jest droższy
25zł:5=5zł-cena wejściówki
25zl-5=20zł

Odp.Bilet jest droższy o 20zł

30zł:5=6zł-cena wejściówki
30zł-5=25zł

15zł:5=3zł-cena wejściówki

6zł-5zł=1zł
5zł-3zł=2zł

Odp. Wejściówka była by droższa o 1zł gdyby bilet kosztował 30zł,a gdyby bilet kosztował 15zł wejściówka była by tańsza o 2zł