Odpowiedź :
Za następuijące produkty musimy zapłacic:
maka 0,35 *1,80=0,63zł
cukier puder (0,35/0,5)*3,40=2,38zł
12 jaj 2*2,47 zł=4,94 zł
jabłka 0,4*2,80=1,12 zł
całkowity koszt ciasta
0,63+2,38+4,94+1,12=9,07 zł
;)
maka 0,35 *1,80=0,63zł
cukier puder (0,35/0,5)*3,40=2,38zł
12 jaj 2*2,47 zł=4,94 zł
jabłka 0,4*2,80=1,12 zł
całkowity koszt ciasta
0,63+2,38+4,94+1,12=9,07 zł
;)
mąka:
0,35*1,80zł=0,63zł
cukier puder:
1kg=2*3,40zł=6,80 zł
0,35*6,80zł=2,38zł
jaja:
12*2*2,47zł==4,94zł
jabłaka:
250g=0,25kg
0,25*2,80=0,70zł
razem:0,63zł+2,38zł+4,94zł+0,70zł=8,65zł
produkty potrzebna do zrobienia ciasta kosztują 8,65zł
0,35*1,80zł=0,63zł
cukier puder:
1kg=2*3,40zł=6,80 zł
0,35*6,80zł=2,38zł
jaja:
12*2*2,47zł==4,94zł
jabłaka:
250g=0,25kg
0,25*2,80=0,70zł
razem:0,63zł+2,38zł+4,94zł+0,70zł=8,65zł
produkty potrzebna do zrobienia ciasta kosztują 8,65zł