900g-12zł ile kosztuje kilo

Odpowiedź :

90g to 90% kilograma

12-90%
x-100%
(metoda na krzyz)
x=1200/90
x=13,33 zł
ODP. Kg kosztuje 13,33 zł
1000g-x
900g-12
900x=12000
x=12,3(3)
0,9kg-12zł ile kosztuje kilo
1-x
x=13,(3)≈13,33zl