Odpowiedź :
1.
I stężenie
10g:(10+250)g*100%=1/26*100%=(100/26)%=3 i 11/13%
II stężenie
[(10g+20g)/(250+10+20)]*100%=(30g/280g)*100%=(3/28)*100%=(300/28)%=10 i 5/7%
2.
m=d*v
gliceryna: m=50cm³*1,26g/cm³=63g
woda: m=150cm³*1g/cm³=150g
masa roztworu: 150g+63g=213g
stężenie: 63/213*100%=(6300/213)%=29 i 123/213%
I stężenie
10g:(10+250)g*100%=1/26*100%=(100/26)%=3 i 11/13%
II stężenie
[(10g+20g)/(250+10+20)]*100%=(30g/280g)*100%=(3/28)*100%=(300/28)%=10 i 5/7%
2.
m=d*v
gliceryna: m=50cm³*1,26g/cm³=63g
woda: m=150cm³*1g/cm³=150g
masa roztworu: 150g+63g=213g
stężenie: 63/213*100%=(6300/213)%=29 i 123/213%
Zad1
ms1= 10g
mr1= 250g+10g= 260g
Cp1=?
Cp1= ms1/mr1 * 100%
Cp1= 10/260*100 ~ 3,8%
ms2= 10g + 20g= 30g
mr2= 260g + 20g= 280g
Cp2=?
Cp2= ms2/mr2*100%
Cp2= 30/280*100 ~ 10,8%
Zad2
Vg= 50cm3
g [ro] g= 1,26 g/cm3
Vh2o= 150cm
g [ro] h2o= 1 g/cm3
mg=?
mh2o=?
g=m/v
m= g*v
mg= 1,26*50 = 63g
mh2o= 1*150= 150g
ms=mg= 63g
mr= mg+mh2o = 213g
Cp= ms/mr*100%
Cp= 63/213*100= 29,5%
ms1= 10g
mr1= 250g+10g= 260g
Cp1=?
Cp1= ms1/mr1 * 100%
Cp1= 10/260*100 ~ 3,8%
ms2= 10g + 20g= 30g
mr2= 260g + 20g= 280g
Cp2=?
Cp2= ms2/mr2*100%
Cp2= 30/280*100 ~ 10,8%
Zad2
Vg= 50cm3
g [ro] g= 1,26 g/cm3
Vh2o= 150cm
g [ro] h2o= 1 g/cm3
mg=?
mh2o=?
g=m/v
m= g*v
mg= 1,26*50 = 63g
mh2o= 1*150= 150g
ms=mg= 63g
mr= mg+mh2o = 213g
Cp= ms/mr*100%
Cp= 63/213*100= 29,5%