za jablonie zaplacil 120 razy 10,50=1260zł
kupil 3 raz mniej sliw, czyli 120:3=40
i zaplacil za nie
40 razy8,9=356 zł
czyli za wszystko zaplacil 1260zł+356 zł=1616 zł
obliczam rabat 15% z 1616= 15/100 razy 1616=1212/5=242,4 zł
od sumy przed rabatem odejmuje kwote rabatu i mam
1616 zł-242,4 zł=1373,60 zł
za swoje zakupy zaplacil 1373,60 zł