Zapisz podane informacje w postaci układu równań.
a)Frytki kosztują x złotych, a sok kosztuje y złotych.Andrzej kupił 2 porcje frytek i sok i zapłacił 7zł.Kamila kupiła jedną porcję frytek i 2 soki i zapłaciła 6,50 zł.
b)W pewnej klasie jest x dziewcząt i y chłopców, razem 27 uczniów.Gdyby chłopców było dwa razy więcej, a dziewcząt dwa razy mniej,to klasa liczyłaby 24 uczniów.