Odpowiedź :
Bartek kupił 1 zeszyt i 1 batona i zapłacił 4zł,
jeśli kupiłby jeszcze jednego batona zapłaciłby 6zł.
Ile kosztował baton, a ile zeszyt?
x-cena zeszytu
y-cena batona
{x+y=4/:(-1)
{x+2y=6
{-x-y=-4
{x+2y=6
-----------
y=2
x=4-y
x=2
Odp.
2,-cena zeszytu
2,-cena batona
jeśli kupiłby jeszcze jednego batona zapłaciłby 6zł.
Ile kosztował baton, a ile zeszyt?
x-cena zeszytu
y-cena batona
{x+y=4/:(-1)
{x+2y=6
{-x-y=-4
{x+2y=6
-----------
y=2
x=4-y
x=2
Odp.
2,-cena zeszytu
2,-cena batona
x+y=4 /×(-1)
x+2y=6
(-x)-y=(-4)
x+2y=6
y=2
x=2
W autobusie jechały 4 osoby, dorośli i dzieci. Później wsiadło dwoje dorosłych i było już 6 osób.
x+2y=6
(-x)-y=(-4)
x+2y=6
y=2
x=2
W autobusie jechały 4 osoby, dorośli i dzieci. Później wsiadło dwoje dorosłych i było już 6 osób.