Odpowiedź :
Pani Alina kupiła wieczorem na targu koszyk malin.Sprzedawczyni z powodu późnej pory ożył cenę malin o 10%.Pani Alina zapłaciła 19zl 80gr .Ile przedtem kosztował koszyczek malin
x-100%
19,80zł-90%
x*90%=19,80*100%/:90%
x=19,80zł*100%/90%=22zł
x-100%
19,80zł-90%
x*90%=19,80*100%/:90%
x=19,80zł*100%/90%=22zł
19,8zł-90%
x-100%
x=19,8zł*100%/90%=198zł/9=22zł
Odpowiedź:Przedtem koszyk malin kosztował 22zł
x-100%
x=19,8zł*100%/90%=198zł/9=22zł
Odpowiedź:Przedtem koszyk malin kosztował 22zł