Odpowiedź :
a) 0,3 kg × 28 zł = 8,40 zł
b) 0,35 dag × 21,40zł = 7,49 zł.
b) 0,35 dag × 21,40zł = 7,49 zł.
28.5*0.3=8.55zł
35÷100=0,35kg
21.40*0.35=7.49zł
a)odp; za 0.3 sera trzeba zapłacić 8.55zł
b)odp; za 35 dag cukierków trzeba zapłacić 7.49zł
35÷100=0,35kg
21.40*0.35=7.49zł
a)odp; za 0.3 sera trzeba zapłacić 8.55zł
b)odp; za 35 dag cukierków trzeba zapłacić 7.49zł
a.
1kg-28,50 zł
0.3kg-x
28,50*0.3:1=8,55zł
Odp. 0.3kg sera kosztuje 8,55zł
b.
35dag=0,35kg
1kg-21,40
0,35kg-x
21,40*0,35:1=7,49zł
Odp. Za 35 dag cukierków trzeba zapłacić 7,49 zł.
1kg-28,50 zł
0.3kg-x
28,50*0.3:1=8,55zł
Odp. 0.3kg sera kosztuje 8,55zł
b.
35dag=0,35kg
1kg-21,40
0,35kg-x
21,40*0,35:1=7,49zł
Odp. Za 35 dag cukierków trzeba zapłacić 7,49 zł.