Odpowiedź :
x-ilość kg cukru zależność=3x 11,4:3=3,8 odpza 11,4 zł kupisz 3,8kg cukru-pozdrawiam
1kg -------- 3zł
xkg -------- 11,40zł
X= 11,40 * 1/3
x = 3,80kg.
xkg -------- 11,40zł
X= 11,40 * 1/3
x = 3,80kg.