Cena pierników wzrosła o 30%. Przed podwyżką za 30 dag trzeba było zapłacić 5,40 zł. Oceń prawdziwość podanych zdań. Wybierz P, jeśli zdanie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest fałszywe. 1 kg pierników po podwyżce kosztuje 23,40 zł. P/F Cena przed podwyżką jest o 30% niższa od ceny po podwyżce. P/F
na pewno ktos lubi latwe zadania XD uwiniecie sie do 21? dam najj ale tylko z obliczeniami jak nie bedzie obliczen to nie