Janek organizuje imprezę urodzinową. Ma do dyspozycji 140 zł. Imprezę organizuje dla 7 osób. W sklepie chce kupić 4 paczki chipsów, 5 dużych opakowań ciastek, 4 napoje gazowane, 4 soki pomarańczowe, 2 soki grejpfrutowe, 2 soki bananowe i 50 kubeczków plastikowych. W sklepie jedna paczka chipsów kosztuje 9 zł. Jedna paczka ciastek kosztuje 10 zł. Jeśli Janek kupi co najmniej 3 opakowania otrzyma 15 % rabatu na każdą paczkę ciastek. W sklepie obowiązuje również promocja na napoje gazowane 2 w cenie 1. Jeden napój gazowany kosztuje 8 zł. Sok pomarańczowy kosztuje 3,99 zł. Sok grejpfrutowy kosztuje 5,99 zł, a sok bananowy kosztuje 4,50 zł. Opakowanie kubeczków plastikowych, w których znajduje się 50 kubeczków plastikowych kosztuje 6 zł. Czy Janek zmieści się w kwocie, którą ma do dyspozycji?