właściciel sklepiku papierniczego kupił w hurtowni 250 ołówków i zapłacił za nie 200 zł.
a) Ile takich ołówków można kupić w tej hurtowni za 300 zł.?
b) Ile trzeba zapłacić w tej hurtowni za 300 ołówków?