.] Do którego bohatera literackiego wybranego z listy lektur obowiązkowych skierujesz słowa pocie szenia zgodne z filozofią życia zawartą w Pieśni IX Jana Kochanowskiego? Napisz list do wybranj przez ciebie postaci. W tekście odwołaj się do zdarzeń z życia bohatera i do jego przeżyć, a w ar gumentacji posłuż się dwoma cytatami wybranymi z wiersza J. Kochanowskiego. W swojej pracy możesz wykorzystać przydatne słownictwo z ramki. Jak dobrać właściwe słowa? Cytat możemy wprowadzić do tekstu (listu, rozprawki, przemówienia, artykułu), używając takich sformutc wań, jak np.: Najlepiej ilustrują to słowa: Rację ma XY, pisząc: ... Moje zdanie najtrafniej potwierdzą słowa XY.. Powołam się na słowa XY... Aby poprzeć moje zdanie, zacytuję myśl wyrażoną przez XY."
PieśńlX Nie porzucaj nadzieje, Jakoć sie kolwiek dzieje: Bo nie już słońce ostatnie zachodzi, A po złej chwili piękny dzień przychodzi.
Patrzaj teraz na lasy, Jako prze zimne czasy Wszystkę swą krasę drzewa utraciły, A śniegi pola wysoko przykryły.
Po chwili wiosna przyjdzie, Ten śnieg z nienagła zyjdzie, A ziemia, skoro słońce jej zagrzeje, W rozliczne barwy znowu się odzieje.
Nic wiecznego na świecie: Radość się z troską plecie, A kiedy jedna weźmie moc nawiętszą, Wtenczas masz ujźrzeć odmianę naprędszą.
Ale człowiek zhardzieje, Gdy mu się dobrze dzieje; Więc też, kiedy go Fortuna omyli, Wnet głowę zwiesi i powagę zmyli.
Lecz na szczęście wszelakie Serce ma być jednakie; Bo z nas Fortuna w żywe oczy szydzi, To da, to weźmie, jako się jej widzi.
Ty nie miej za stracone, Co może być wrócone: Siła Bóg może wywrócić w godzinie; A kto mu kolwiek ufa nie zaginie