Marvelskiviz Marvelskiviz Matematyka Rozwiązane Adam kupił 2 zeszyty w kratkę i 3 zeszyty w linie. Cena jednego zeszytu w kratkę była dwa razy większa niż cena jednego zeszytu w linie. Za wszystko zapłacił 14 zł. Które równanie ilustruje treść zadania?