Weronikawerkndjjviz Weronikawerkndjjviz Matematyka Rozwiązane 1 )Do stołówki kupiono 3,4 l soku pomarańczowego i 2,5 l soku wiśniowego. 1 l każdego soku kosztuje 8,50zł. ile kosztują zakupione soki?2)za 5,8 m sznurka zapłacono 7,25zł. ile kosztuje 1metr tego sznurka?3)Ile serwet można obszyć tym sznurkiem, jeśli na obszyć jednej serwety potrzeba 0,9 m sznurka?4) Wycieczka kosztuje 358zł. Aby zarezerwować wycieczke trzeba wpłacić 0,35 tej kwoty. Ile wynosi zaliczka?