Ułóż odpowiednie równanie i rozwiąż je.

a) Co to za liczba, jeżeli pomniejszona o 4 jest równa 28?

b) Co to za liczba, jeżeli jej połowa powiększona o 5 jest równa 8?

c) lle kosztuje 1 kg jabłek, jeżeli za 4 kg zapłacono 18 zł?

d) lle kosztuje komplet klocków, jeżeli po zakupie 6 takich kompletów
otrzymano z 500 zł resztę równą 8 zł?​